Marocký štuk – Tadelakt

Untitled-2.ai

marocky_stukA-01

Obnovená krása ZDE

Dokument o touze vrátit zašlý půvab starobylému domku uprostřed malé vesničky na Znojemsku. Příběh dvou žen, herečky a moderátorky Terezy Richtrové a architektky Petry Oratorové.

Realizace marockých štuků – penzion Modletice ZDE

Marocký štuk – tadelakt

Marocký štuk – Tadelakt, materiál, který nepochází z Evopské stavební tradice a ukazuje, jak málo vlastně víme o východních kulturách. Používal se dávno v minulosti v době antiky k utěsňování nádrží na vodu a později jako povrchová úprava v orientálních  lázních a palácích. Berberové si znalosti o této řemeslné tradici předávali z generace na generaci. Dnes je možné v Maroku Tadelakt vidět na sloupech veřejných i soukromých budov, ve školách, vstupních portálech, klenbách i na drobných keramických předmětech pro denní použití.Tadelakt je exklusivní materiál vypadá masivně a noblesně, zároveň hebce, působí nadčasovým dojmem.

Pigmenty

Tadelakt má svoji přirozenou světle šedou až nažloutlou barvu a jeho krása se zvýrazní přidáním pigmentu. Pigmentování tadelaktu je jednoduché a existuje nekonečně mnoho barevných možností. Je možné používat evropské pigmenty, jako jsou okry, italská červeň, anglická červeň a jiné. Průmyslové syntetické pigmenty je také možné použít. Volba je přímo na spotřebiteli, zda upřednostní krásu přírodních pigmentů nebo širokou nabídku těch syntetických.

Oblasti použití

Tadelakt je interiérová omítka, která je voděodolná a také odolná vůči vysokým teplotám nikoli však vůči mrazu. Lze jej bez problémů použít i jako dekorativní povrch u krbu, pece a jiných horkých ploch. Je velmi vhodný do moderních koupelen i do sprch, van a umyvadel na místo obkladů do míst s přímým působením vody. Jeho velkou předností je to, že se jedná o čistě minerální, přírodní a nejedovatou směs, bez chemických složek a umělých přísad. Díky jílové složce a závěrečnému mýdlovému ošetření nepropouští vodu. Díky vlastnostem, jako jsou vodotěsnost, pevnost povrchu a jeho tvárnost, lze vyrábět umyvadla, vany a jiné koupelnové předměty plně funkční a velice estetické.Velkou předností marockého štuku je možnost dosáhnout jednotného designu, sladěním povrchu stejným druhem použitého materiálu a barev či kombinací barev. Je vhodný na většinu běžných podkladů, jako vápenná, cementová omítka, panelová či sádrokartonová stěna, beton atd. a hlavně na oblé, zakřivené stěny, sloupy, klenby, a.j .

Orientační cenovou nabídku zašleme na vyžádání emailem.